6 راه ارتباط عمیق‌تر با گربه‌ها

6 راه ارتباط عمیق‌تر با گربه‌ها

 

 

ارتباط عمیق با گربه ها

 

 

اینکه به مردم بگین عاشق گربه‌تون هستین و عکس‌های پشت‌سر هم 2تاییتون رو بهش نشون بدین نشون دهنده‌ی عشق بین شماست.

اما واقعاً تا چه اندازه با گربه‌تون به صورت خاص پیوند عاطفی برقرار کردید؟! و چگونه می توانید ارتباط بین خود و گربه خود را تقویت کنید و آن را به سطح عمیق تری ببرید؟

در اینجا شش نکته مهم وجود دارد که به شما کمک می کند تا در مسیری برای ایجاد ارتباط معنوی نزدیک تر و عمیق‌تر با گربه خود قدم بردارید.

  1. چشمک آهسته

این ممکن است در ابتدا کمی دور از ذهن به نظر برسد، اما می توانید با پلک زدن به گربه خود با او ارتباط برقرار کنید. این حرکت توسط برنامه تلویزیونی My Cat From Hell از جکسون گلکسی به مردم معرفی شد .

این کار به این صورت است که اگر در حالی که به گربه خود خیره شده اید به آرامی پلک بزنید، احساسات محبت آمیز را نسبت به گربه گفته شده منتقل می کنید، و اگر همه چیز طبق برنامه پیش برود، آنها دوباره پلک می زنند.

با این حال، نظریه دیگری می گوید که اگر به آرامی به گربه خود چشمک بزنید و هر بار چشمان خود را به طور لحظه ای ببندید، می توانید گربه خود را به چرت زدن سریع ترغیب کنید. بنابراین ممکن است با این یکی زمان چرت زدن را تسریع کنید.

 

  1. صحبت کردن

با ادامه دادن فرآیند برقراری ارتباط عمیق‌تر با گربه‌ها، سعی کنید دفعه بعد که گربه به شما میو میو کرد با او صحبت کنید. آنچه را که آنها می گویند تقلید کنید و ببینید آیا می توانید نوعی گفتگوی رفت و برگشتی را انجام دهید.

بیایید صادق باشیم: ممکن است مضحک به نظر برسد، اما این کار تاثیر خود را میگذارد

 

  1. باهاشون بازی کنید

گاهی اوقات در پایان یک روز کاری سخت یا بعد از یک رفت و آمد جهنمی به خانه، بازی درست  با گربه می تواند بیشتر به یک کار طاقت فرسا تبدیل شود تا لذت.

به هر حال، اون قسمت از بازی که گربه‌ها خیلی ازش لذت میبرن تعقیب آهسته‌ی طعمه‌هایی است که برای آنها فراهم کردید و نباید به این صورت باشد که تمام اسباب‌بازی‌هایی که برای گربه طعمه محسوب میشوند را روی زمین رها کنید تا گربه خودش باهاشون بازی کنه.

 

در این مدل بازی حتما حواستون باشه که طعمه‌هایی که برای گربه در نظر میگیرید قابل شکار کردن باشن و بعد از چند بار تعقیب و گریز گربه بتواند بهشون دسترسی پیدا کنید.

مثلا اسباب‌بازی‎ای مثل لیزر اساسا برای این بازی مناسب نیست. چون گربه هیچ دسترسی فیزیکی‌ای نمیتواند به نور لیزر داشته باشد.

 

  1. کنارشون بشینید

ارتباط عمیق با گربه هایکی از افرادی که یه گربه به اسم (می) رو به سرپرستی قبول کرده بود میگفت که : وقتی (می)، اولین گربه ام را در بزرگسالی به فرزندی پذیرفتم، به من گفتند که اگر در ابتدا زیر تخت یا کاناپه پنهان شد بهترین راه برای تشویق اون این است که به سادگی روی زمین در همان نزدیکی بنشینم. پس لپ‌تاپم را دراز کردم و پشتم را به جلوی مبل نشستم و منتظر ماندم.

این تکنیک جواب داد، زیرا می پس از چند ساعت بیرون آمد.

دفعه بعد که گربه خود را در حال چرت زدن یا خیره شدن از پنجره دیدید، رویکرد مشابهی را در پیش بگیرید و بروید و در همان نزدیکی ساکن شوید. ممکن است متوجه شوید که حتی خودتون هم برای دقایقی به آرامش رسیدید و یا از تماشای پرنده‌های بیرون از پنجره لذت میبرید.

 

  1. بلندشون نکنید

در حالی که برداشتن گربه ها و راه رفتن با آنها سرگرم کننده است، اما بیشتر گربه سانان از این رفتار که از روی زمین بلندشون کنید لذت نمیبرن. بنابراین فکر بلند کردن بچه گربه خود را کنار بگذارید و در عوض به نوازش خوب، آرام و با عشق بپردازید. یکی از راه  ارتباط عمیق‌تر با گربه‌ها است.

 

  1. خوراکی‌هاتون رو به اشتراک بگذارید

لزوماً همه چیزهایی را که می خورید با گربه خود به اشتراک نگذارید – به هر حال، بسیاری از مواد غذایی مانند سیر، پیاز و قهوه  برای گربه ها سمی هستند و قطعاً نباید در منوی غذای گربه ها باشند.

برای این کار حتما باید بدونید چه غذاهایی برای گربه‌تون مضر و چه غذاهایی مفیده. با یه جست و جوی ساده میتونید غذاهای مشترک انسان و گربه را پیدا کنید.

اما اجازه دادن به آنها در حین خوردن آب میوه شما یا امتحان یک لقمه کوچک ماهی قزل آلا در حالی که سر میز شام غذا می خورید راهی برای نزدیکتر کردن دنیای زندگی مشترک شماست.

 

یک راه حل دیگر برای این موضوع این است که میتوانید زمان غذا خوردن خود و گربه‌تون رو در یک زمان قرار بدید تا ارتباط بهتر و عمیق‌تری در زمان غذا خوردن باه گربه‌تون برقرار کنید.

 

همه‌ی گربه‌ها مثل ما انسان‌ها شخصیت منحصر به فرد خودشون رو دارند. بنابراین با امتحان کردن هر کدوم از این موارد میتونید شخصیت گربه‌تون رو بهتر بشناسید و ببینید بیشتر با کدوم رفتار واکنش مثبت نشان میدهند.

 

گردآورنده : دکتر علی حاجی مزدارانی

منبع : https://cattime.com/lifestyle/18823-6-ways-to-connect-with-your-cat-on-a-deeper-level#6

 

 

نوشتهٔ پیشین
چه زمانی برای سگ هوا سرده
نوشتهٔ بعدی
5 روش خوشحال کردن سگ

پست های مرتبط

نتیجه‌ای پیدا نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.